Detalii loc de munca

Descrierea jobului

BRAINS CONSULTING recruteaza pentru un important Client – producator de mobila avand retea de showroom in toata tara: Consultant Vanzari Mobila TIMISOARA RESPONSABILITATI / BENEFICII: • Consilierea clientilor la nivel de showroom privind varianta optima de mobilier si furnizarea de informatii complete asupra produselor si serviciilor; • Oferirea celor mai bune solutii tehnice si estetice in vederea configurarii mobilierului, accesoriilor si electrocasnicelor; • Realizarea unei situatii clare si corecte a situatiei clientilor consiliati; • Intocmirea documentelor necesare finalizarii vanzarii si livrarii produselor; • Cunoasterea foarte buna a produselor comercializate, a conditiilor de acceptare si de lansare a comenzilor, a conditiilor de plata si livrare; • Respectarea procedurilor, normelor si reglementarilor interne. • Participa in mod activ la realizarea obiectivului de vanzari al magazinului.

Cerinte

CERINTE: • Atitudine pozitiva, entuziasm, orientare spre rezultat; • Initiativa, perseverenta, simtul detaliului; • Cunostinte de utilizare PC (MS Office) - nivel mediu; • Abilitati de comunicare si putere de convingere; • Flexibilitate si deschidere la sugestii; • Interes pentru maxima satisfactie a clientilor; • Capacitate de a lucra in echipa. BENEFICII: • Pachet salarial competitiv format din salariu fix, bonusuri stabilite pe criterii de performanta (schema de motivare) + BONURI DE MASA • Dezvoltare personala prin cursuri de specialitate.

2 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja