Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Consultant vanzari B2B de chiuvete inox, compozit, granit si electrocasnice incorporabile, responsabil pentru: - Mentinerea si cresterea portofoliului existent de clienti; - Oferirea de consultanta clientilor; - Urmarirea mentinerii/cresterii marginii comerciale de vanzare si scaderea termenelor de plata; - Urmarirea incasarii tuturor facturilor; - Sustinerea periodica de traininguri formale si informale pentru reprezentantii de vanzari ai clientilor; - Intocmirea si trimiterea periodica catre management a rapoartelor de activitate Pentru realizarea sarcinilor de serviciu se asigura masina de serviciu, laptop, telefon mobil si un program continuu de instruire tehnica si de dezvoltare a abilitatilor interpersonale. Se ofera salariu fix plus comision.

Cerinte

- Experienta de minimum 3 ani in vanzarea de electrocasnice incorporabile, PAL si accesorii de mobilier sau mobilier de serie; - Minim studii medii; - Abilitati excelente de comunicare fata in fata, in scris si telefonic; - Experienta in utilizarea pachetului MS Office si navigarea pe Internet; - Capacitatea de a lucra independent; - Permis de conducere categoria B; - Disponibilitatea pentru deplasari in jurul ariei de resedinta

7 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja