Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Candidatul ideal: Cautam o persoana receptiva, comunicativa, cu initiativa, spirit de echipa si capacitate de organizare pentru a se alatura echipei de contabilitate Veo la sediul nostru din Iasi. Responsabilitati si beneficii: In calitate de Contabil in Veo, principalele tale misiuni vor fi :  -inregistrarea cronologica a operatiunilor financiar-bancare din cadrul societatii;  -urmarirea situatiei financiare a conturilor clienti-furnizori;  -inregistrarea documentelor financiar-contabile (achizitii, vanzari, banca, stocuri, imobilizari si amortizari);  -urmarirea si controlul conturilor la sfarsit de luna;  -realizarea de diferite sarcini necesare bunei desfasurari a activitatii contabile (arhivare documente, scanare), etc ;  -contactarea prin mail/telefon a clientilor si a furnizorilor Beneficii :  -Formare la nivel internaţional  -Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist  -Pachet salarial si mediu de lucru atractive ;  -Cursuri de limba franceza Descrierea companiei: Veo este o companie care furnizează servicii de top B2B, cu 250 de angajaţi , peste 8 ani de experienta în România si o crestere anuala de 70%. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: comerţ, IT, finanţe, resurse umane.Veo este acel mediul multicultural în care orice profesionist îşi doreşte să activeze si sa evolueze. Încurajăm diversitatea, transparenţa şi originalitatea: aici apreciem deopotrivă munca în echipă, dar şi spiritul antreprenorial.Oferim instruire la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta !

Cerinte

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie sa ai:  -cunostinte de contabilitate generala;  -cunostinte bune de limba franceza (scris, oral);  -studii economice;  -experienta intr-un post similar (prezinta un avantaj);  -cunostiinte de SAP (prezinta un avantaj).

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja