Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București si altele

Descrierea jobului - București si altele

Inregistrarea facturilor de cheltuieli diverse, pe centre de cost; Importul datelor privind vanzarile centrelor de cost alocate in aplicatia SAP si verificarea modalitatilor de incasare a acestora; Inregistrarea deconturilor de cheltuieli si a ordinelor de deplasare; Inregistrarea tranzactiilor din extrasele bancare si efectuarea stingerii facturilor in aplicatia SAP; Inregistrarea facturilor de mijloace fixe pentru centrele de cost alocate; Efectuarea si verificarea platilor prin intermediul aplicatiilor de tip Internet-banking; Intocmirea listelor de inventariere de mijloace fixe pe magazinele alocate si inregistrarea casarilor propuse de directorul de magazin; Verificarea facturilor in sistemul intern de aprobare si solutionarea eventualelor litigii; Completarea situatiei cu incasarile efectuate prin op/cec, aferente clientilor din magazine, si transmiterea acesteia catre magazine; Reconcilierea contului 5112 - incasari cu POS; Reconciliere furnizori si transmitere solduri catre acestia; Completare documente in relatia cu banca ; Verificarea corectitudinii inregistrarilor efectuate; Verificarea soldurilor conturilor bancare si intocmirea situatiei privind acestea, la sfarsitul fiecarei luni; Arhivarea tuturor documentelor inregistrate; Intocmirea altor rapoarte specifice activitatii departamentului, la cererea superiorilor ierahici.

Cerinte

Candidatul ideal Studii superioare Economice absolvite; Bune abilitati de operare PC (Microsoft Office); Cunostinte SAP reprezinta un avantaj; Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit – nivel mediu); Cunostinte privind regulile fiscale si cele de contabilitate; Bune abilitati de lucru in echipa; Persoana analitica; Capacitate de organizare si sistematizare

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai