Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Sarcini: - tinerea evidentei contabile, fiscale si financiare si efectuarea de situatii si rapoarte catre companie in conformitate cu legislatia romana in vigoare - Calcularea salariilor ( salarii, concedii de odihna, concedii medicale, adeverinte angajati), contributiile de asigurare, impozite - Lucrul cu platile si bancile – intocmeste ordine de plata, descarca extrase, verifica cu banca, lucreaza cu numerarul si deconturi de avans - interactioneaza cu organele fiscale si ate organe de stat - Аnalizeaza si tine sub control creantele si datoriile; - Intocmirea rapoartelor cu indicatorii financiari ai companiei la cererea conducerii

Cerinte

Studii superioare, medii de specialitate; Experienta in functia de contabil intre 3 si 5 ani Cunostinte programe de contabilitate Cunostinte limba engleza si/sau limba rusa obligatoriu Cunostinte Excel,Word si alte programe de birou Cunoasterea excelenta a contabilitatii, procedurilor financiare si a legislatiei romane in vigoare. Calitati personale: responsabilitate, аcuratete, eficienta in munca, оrganizare, rezistenta la stres, autonomie in luarea decizilor, оperativitate, atentie la detalii, abilitati de comunicare.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Nivel minim de experienta necesara 3 - 5 ani

Limbi straine necesare Engleza, Rusa

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai