Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

!!!SC.INFOMUNCA.SRL!! recruteaza contabil pentru o companie din Bucuresti!! !!Nu percepem taxe sau comisioane!!! Principale responsabilitati contabil: • Participa la intocmirea raportarilor contabile si fiscale ale companiei • Asigura inregistrarea corecta, completa si la timp a tranzactiilor in contabilitate, pe baza documentelor justificative si respectand prevederile legale • Se asigura ca tranzactiile inregistrate sunt sustinute de documente justificative corespunzatoare, conform legislatiei in vigoare • Urmareste ca tranzactiile sa fie inregistrate corect pe centre de cost si coduri de buget, conform procedurilor interne ale Companiei • Asigura intocmirea si arhivarea evidentelor contabile (documente justificative, registre contabile, etc), conform cu legislatia in vigoare • Participa la verificarea si definitivarea jurnalelor de vanzari si cumparari lunare • Realizeaza inregistrarea si evidenta corecta si completa a mijloacelor fixe, investitiilor in curs, obiectelor de inventar, pieselor de schimb pentru activitatea de mentenanta si reparatii • Urmareste si pregateste situatia facturilor scadente pentru plata • Participa la intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale lunare, trimestriale si lunare • Participa la definitivarea operatiunilor financiar contabile si verificarile necesare aferente inchiderilor lunare, semestriale si anuale • Participa la pregatirea situatiilor si rapoartelor necesare intern si/sau solicitate de auditorii externi ai Societatii si Autoritatile Fiscale • Reprezinta societatea in raporturile cu Autoritatile Fiscale, in limita mandatului alocat de Directorul de departament: corespondenta, informari, adrese, etc. • Urmareste legislatia in domeniul financiar contabil si fiscal, este la curent cu modificarile aparute si asigura respectarea acesteia

Cerinte

Abilitati personale: • Seriozitate, orientare spre rezolvarea problemelor, initiativa • Gandire analitica si structurata, organizare • Spirit de echipa • Comunicare deschisa si constructiva • Integritate, implicare Cerinte: • Diploma de licenta in studii economice - specializare financiar contabilitate • Experienta relevanta in domeniul financiar conta bilitate, expunere la companii cu profil de productie reprezinta un plus • Cunostinte temeinice de contabilitate in confirmitate cu Standardele Romanesti • Foarte bune abilitati de utilizare a computerului - Pachet MS Office, in special Excel; experienta in operare ERP Charisma e un plus • Limba engleza – nivel mediu (nu e obligatoriu)

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai