Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare in domeniul Finante/Contabilitate/Economie

- Experienta profesionala de minimum 2 ani pe un post similar ( nu aplicati daca nu aveti aceasta experienta!!!)

- Cunostinte de operare calculator (Microsoft Excel, Word, Outlook, Internet, WizzCount)

- Persoana dinamica, organizata, atenta la detalii si orientata pe rezultate

Descrierea jobului

Efectueaza toate inregistrarile contabile de evidenta precum si cele aferente inchiderilor lunare si anuale, calculeaza rezultatul contabil si fiscal al fiecarui exercitiu financiar;
Completeaza registrele obligatorii : Jurnal,Inventar,de Evidenta fiscala;

Relatia cu banca pentru diverse operatiuni

Verificarea lunara a balantei contabile

Inregistrarea contabila

Completare formulare obtinere Certificate fiscale lunar;

Completarea si transmiterea trimestriala a formularelor solicitate

Intocmirea diverselor situatii/rapoarte la solicitarea superiorului ierarhic: situatii pentru banci, pentru auditori, parteneri afaceri, etc;

1 pozitii disponibile