Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru unul dintre clientii nostri,o companie specializata in domeniul productiei, cautam un Contabil Junior in Cluj. Responsabilitati: Inregistrarea notelor contabile primare, precum furnizori, clienti, casa, banca, etc.; Prelucrarea bazei de date contabile si intocmirea situatiilor contabile; Intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale; Efectuarea operatiunilor de banca si trezorerie si completarea registrului de casa; Mentinerea evidentei clienti-furnizori, gestiunii stocului, precum si a instrumentelor de plata; Verificarea facturilor de furnizori pentru conformitatea contractuala; Urmarirea bugetelor, verificarea deconturilor si efectuarea de activitati administrative specifice departamentului financiar-contabil.

Cerinte

Absolvent studii superioare - Economie, Contabilitate, Finante; Experienta anterioara in contabilitate de minim 6 luni; Gandire pozitiva, orientata spre rezultate, flexibilitate; Gandire analitica, capacitate de lucru in conditii de stres; Atentie la detalii, capacitate de adaptare si invatare rapida; Utilizarea limbii Engleze la un nivel avansat; Utilizarea pachetului Microsoft Office la un nivel avansat.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja