Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Smart HR asista clientul sau, o companie multinationala, lider in productia de ambalaje, in gasirea candidatului potrivit pentru postul de Contabil Sef. Responsabilitati: - Coordoneaza activitatea departamentului de contabilitate (supervizarea si verificarea inregistrarilor efectuate de catre personalul din Departamentul Financiar-Contabil) - Intocmeste raportările contabile/ fiscale obligatorii catre autoritatile statului; - Asigura desfasurarea continua si in bune conditii a operatiunilor specifice; - Asigura intocmirea corecta si respectarea termenelor de raportare legala a declaratiilor specifice; - Ofera conducerii informatii, rapoarte si analize economico-financiare; - Diverse raportari catre conducerea societatii. Beneficii: - pachet salarial atractiv (componenta fixa + bonusuri + al 13-lea salariu); - posibilitatea de dezvoltare profesionala; - mediu de lucru placut; - masa de pranz, tichete de masa.

Cerinte

Candidatul ideal: - Certificare de expert contabil; - Absolvent de studii superioare, profil economic; - Experienta de minim 4 ani intr-o pozitie similara; - Foarte buna cunoastere a legislatiei financiar-contabile, de gestiune, precum si fiscale; - Cunostinte avansate de operare PC, MS Office, Excel, Outlook; - Abilitati de planificare, organizare, coordonare, control si corectie ; - Atitudine responsabila si serioasa; - Abilitati de comunicare in limba engleza (nivel mediu);

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja