Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Firma Jobs &HR Solutions, firma cu experienta de peste 14 ani in recrutarea de personal la nivel national si international, angajeaza contabil sef . Programul de lucru: 9:00-18:00, L-Vi. Salariul: 3000 lei. Profilul fimei unde se va desfasura activitatea este import si distributie hrana si accesorii animale de companie. Locatia este in zona Calea Giulesti. Responsabilitati: -indruma si controleaza activitatea departmentului contabil; -participa la elaborarea procedurilor de lucru si urmareste respectarea aplicarii acestora; -urmareste si paricipa la inventarierea patrimoniului; - participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar contabil; -organizeaza evidenta formularelor cu regim special; -organizeaza si raspunde de respectarea disciplinei de casa si a operatiunilor cu numerar; -asigura intocmirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul de stat si bugetul local; -urmareste depunerea in termenul legal a tuturor declaratiilor solicitate de lege. -intocmeste, impreuna cu directorul economic, procedurile de lucru ale departamentului economic si legaturile acestora cu celelalte departamente; -supravegheaza si verifica reconcilierea si inchiderea conturilor

Cerinte

- absolvent de invatamant superior economic de specialitate (ASE); - experienta de 1-3 ani pe o pozitie similara; – cunostinte temeinice privind sistemul financiar contabil intro organizatie mijlocie; - cunostinte temeinice privind legislatia din domeniul financiar contabil si fiscal; - contabilitate computerizata; - Word, Excel, Outlook; - capacitate de analiza si sinteza; - capacitate de organizare si conducere a departamentului; - gandire logica, memorie; - capacitate de a prelucra informatii, de a le interpreta si a le furniza persoanelor cu drept de decizie; -corectitudine, seriozitate, rezistenta la stres; - spirit de echipa.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 3 - 5 ani

Limbi straine necesare Engleza

7 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane