Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

!!!SC.Infomunca.SRL recruteaza contabil sef pentru o companie din Bucuresti!!! !!Nu percepem taxe sau comisioane!! Principale responsabilitati Contabil Sef: • Asigura intocmirea raportarilor contabile si fiscale ale companiei in termenele stabilite, coordonand si supervizand activitatile contabile din Societate • Urmareste si asigura inregistrarea corecta, completa si la timp a tranzactiilor in contabilitate, pe baza documentelor justificative corespunzatoare, conform legislatiei in vigoare; se asigura ca tranzactiile sunt sustinute de documente justificative conforme • Asigura intocmirea si arhivarea evidentelor contabile (documente justificative, registre contabile, etc), conform cu legislatia in vigoare • Urmareste ca tranzactiile sa fie inregistrate corect pe centre de cost si coduri de buget, conform procedurilor interne ale Companiei • Realizeaza inchiderile lunare ale balantelor contabile si bilantului semestriale si anual, asigurandu-se ca sunt facute toate verificarile necesare pentru a obtine situatii corecte si complete, cu respectarea prevederilor legale • Asigura intocmirea corecta, completa si in timp a declaratiilor fiscale si declaratiilor informative&/statistice, cu respectarea prevederilor legale • Reprezinta Societatea in fata Autoritatilor Fiscale impreuna cu Directorul de departament • Participa la auditarea anuala a Societatii, colaborand activ alaturi de Directorul de departament cu auditorii externi • Mentine legatura cu bancile si pregateste raportarile solicitate de banca • Asigura pregatirea situatiilor si rapoartelor necesare intern si/sau solicitate de auditorii externi ai Societatii si Autoritatile Fiscale. • Intocmeste propunerile de plati in functie de scadente, verificand existenta aprobarilor interne pentru tranzactiile si valorile respective • Urmareste legislatia in domeniul financiar contabil si fiscal, este la curent cu modificarile aparute si asigura respectarea acesteia • Coordoneaza intreaga activitate a departamentului de contabilitate; este responsabil de coordonarea si dezvoltarea echipei din cadrul acesteia

Cerinte

Abilitati personale: • Gandire analitica si structurata • Seriozitate , orientare spre rezolvarea problemelor, initiativa • Organizare, capabil sa gestioneze sarcni multiple in acelasi timp • Cooperare cu ceilalti membri ai echipei (spirit de echipa) • Comunicare clara, concisa, constructiva • Abilitati de coordonare a unei echipe • Integritate, implicare Cerinte: • Diploma de licenta in studii economice - specializare financiar contabilitate • Experienta relevanta in domeniul financiar contabilitate; expunere la companii cu profil de productie reprezinta un plus • Cunostinte temeinice de contabilitate in conformitate cu Standardele Romanesti • Foarte bune abilitati de utilizare a computerului - Pachet MS Office, in special Excel; experienta in operare ERP Charisma e un plus • Limba engleza – nivel mediu-avansat

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai