Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Smart HR asista clientul sau, o companie ce ofera consultanta fiscala, financiar-contabila, personal-salarizare, cu sediul in Cluj Napoca in gasirea unui Contabil Senior. Responsabilitati: - verificarea inregistrarii in contabilitate a documentelor; - efectuarea inregistrarilor contabila de sfarsit de luna; - intomirea / certificarea situatiilor financiare anuale; - calculul de impozite si taxe; - acordarea de consultanta financiar - contabila si fiscala; - participarea la misiuni de audit.

Cerinte

Candidatul ideal: - Absolvent de studii superioare, profil economic; - Experienta de minim 4-5 ani in domeniul contabilitatii si fiscalitatii; - Foarte buna cunoastere a legislatieicontabile si fiscale; - Cunostinte avansate de operare PC, MS Office, Excel, Outlook; - Atitudine responsabila si serioasa; - Limba engleza - nivel avansat; - Limba germana, francea sau olandeza - constitue avantaj; - Cunostinte WinMentor.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja