Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma Jobs & HR Solutions, firma cu experienta de peste 14 ani in recrutarea de personal la nivel national si international, angajeaza contabil senior . Programul de lucru: 9:00-18:00, L-Vi. Salariul: 4500 lei. Profilul fimei unde se va desfasura activitatea este import si distributie hrana si accesorii animale de companie. Locatia este in zona Calea Giulesti. Contract de munca pe minim 5 ani. Responsabilitati: - participa la inventarierea patrimoniului ori de cate ori este nevoie, dar cel putin o data pe an; - participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar contabil; - supravegheaza si verifica reconcilierea si inchiderea conturilor; - inregistreaza miscarile pentru activele fixe; intrari, iesiri, amortizare; - intocmire declaratii fiscale: Decont TVA, Declaratia 394; contabilitatea salariilor si a taxelor aferente salariilor; - intocmirea dosarelor pt obtinerea certificatelor de atestare fiscala, ANAF si Taxe Locale.

Cerinte

Absolvent de invatamant superior economic de specialitate (ASE); Experienta de 3-5 ani pe o pozitie similara; Cunostiinte calculator (Word, Excell, Outlouk). Cunostinte temeinice privind sistemul financiar contabil intro organizatie mijlocie; Cunostinte temeinice privind legislatia din domeniul financiar contabil si fiscal; Contabilitate computerizata; Capacitate de analiza si sinteza; Corectitudine, seriozitate, atitudine principiala, rezistenta la stres; Atitudine - spirit de echipa, dispusa la colaborare, obiectiva.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 3 - 5 ani

Limbi straine necesare Engleza

5 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja