Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm o persoană riguroasă, organizată și cu spirit de inițiativă pentru a se alătura Departamentului nostru de Contabilitate. Oferim oportunitatea dezvoltării unei cariere în cadrul Departamentului nostru de Contabilitate, în cadrul unui proiect interesant, cu deschidere internațională. Este cadrul perfect pentru a utiliza și dezvolta în același timp cunoștințele de contabilitate și cele de limbi străine. În calitate de Contabil Societăți Externe principalele tale responsabilități vor fi : - Organizarea și asigurarea efectuării corecte și la timp a înregistrărilor în contabilitate, pe baza documentelor justificative ale tuturor operațiunilor patrimoniale; - Reconcilierea și închiderea conturilor lunare în conformitate cu procedurile interne și a legislației în vigoare; - Analiza principalelor conturi de bilanț (furnizori, clienți, trezorerie, împrumuturi, datorii către instituții publice, salariați și alte organisme sociale) cu scopul de a urmări coerența acestora și de a justifica soldurile; - Urmărirea permanentă a legislației din domeniul financiar-contabil și asigurarea respectării acesteia; - Asigurarea suportului contabil la întocmirea lunară a contului de profit și pierdere; - Întocmirea declarațiilor fiscale și a tuturor situațiilor financiare lunare și anuale; - Acordarea de suport contabililor juniori și asistenților contabili în vederea înregistrării în contabilitate a documentelor justificative primare; - Asigurarea suportului managerului de proiect în vederea realizării de studii și sinteze conform necesităților partenerilor; - Acordarea de suport la întocmirea, actualizarea și eficientizarea procedurilor de lucru existente, manifestând interes și implicare în asimilarea unor noi sarcini conform evoluţiei proiectului. Beneficii: - Formare la nivelul companiei și internaţional; - Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes; - Pachet salarial și mediu de lucru atractive.

Cerinte

Pentru reușita în această misiune este nevoie de: - Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat (minim B2) și a limbii franceze la nivel mediu; - Cunoașterea altor limbi străine (italiană, spaniolă, germană, portugheză sau poloneză) reprezintă un avantaj; - Studii în domeniu și cunoștințe relevante de Contabilitate; - Experiență de minim 2 ani în Contabilitate; - Prezență de spirit, dinamism, curiozitate și flexibilitate în gândire; - Cunoștințe bune de utilizare a mijloacelor informatice: pachetul Microsoft Office, programe specifice – avantaj SAP etc..

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja