Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea jobului: - Evidenta stocurilor , introducerea datelor si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri); - Verificarea stocurilor ; - Evidenta gestiuneș - Emitere facturi catre clienti - Inregistrarea facturilor - Analiza si statistica produselor vandute - Inventarierea stocurilor aleatoriu si introducerea inventarelor in sistemul contabil; - Confirmari de solduri cu clientii si furnizorii - Inregistrarea extraselor bancare; - Mentinerea la zi a jurnalelor de vanzari si cumparari,intocmirea deconturilor de cheltuieli; - Intocmirea tuturor rapoartelor predefinite si ad-hoc in vederea efectuarii lucrarilor de inchidere de luna/trimestru/semestru/an (rapoarte strict legate de obiectivul postului).

Cerinte

Candidatul ideal: - Absolvent studii economice ( de preferinta, sectia Contabilitate si Informatica de Gestiune) ; - Experienta minim 3 ani in domeniul activitatii financiar-contabil; - Cunoastere operare PC - MS Office -nivel avansat - Cunoasterea programului de contabilitate winmentor, magister pentru gestiune, constituie un avantaj - Cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile; - Capacitate de organizare si planificare - Persoana cooperanta si cu spirit de echipa; - Persoana atenta la detalii, ce ofera seriozitate si punctualitate; - Disponibilitate deplasari in Bucuresti si in tara; - Excelente abilitati de comunicare; - Permis de conducere categoria B.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja