Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC Interim recruteaza un CONTABIL JUNIOR pentru unul din clientii sai, o companie specializata in servicii integrate de management. POSTUL ESTE IN BUCURESTI. Descriere post: • Contabilitate la nivel de balanta, introducerea documentelor de intrare si iesire in sistemul informatic de contabilitate, emitere facturi, evidenta analitica furnizori – clienti, pontaje, alte operatiuni economice; • Gestionarea si arhivarea documentelor; • Mentinerea legaturii cu clientii/furnizorii societatii; • Colectarea in termen a documentelor contabile, de la alte departamente, in vederea prelucrarii acestora; • Respectarea politicii societatii cu privire la inregistrarile contabile, raportarile fiscale si raportarile catre management. Beneficii: - Pachet salarial foarte motivant si posibilitatea unei colaborari pe termen indelungat.

Cerinte

• Studii superioare (Facultatea de Contabilitate ASE); • Cunostinte de operare calculator (MS Office, Internet Explorer); • Cunostinte de operare program de contabilitate (Ciel constituie avantaj); • LIMBA ENGLEZA la nivel mediu - CONDITIE OBLIGATORIE; • Persoana organizata, optimista, cu spirit de echipa, responsabila, rezistenta la stres, eficienta, diponibilitate program prelungit, orientare spre detalii; • Capacitate de analiza si sinteza, respectarea termenelor limita; • Preocupare permanenta pentru actualizarea cunostintelor in functie de schimbarile legislatiei in domeniu; • Experienta in domeniu (entry level).

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja