Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Infomunca SRL recruteaza un sef contabil pentru o companie cu sediul in Bucuresti. Compania este un producător de produse chimice pentru construcții. Salariul se discuta in urma interviului. Atributii: • Responsabil pentru operațiunile zilnice de finanțare și contabilitate. • Efectuați un set complet de conturi și asigurați închiderea contabilă la timp. • Responsabil pentru întocmirea situațiilor financiare lunare, a plăților, a rapoartelor de gestionare a fluxurilor de numerar pentru depunerea la sediul central. • Controlați debitorii și respectați politica de creditare a grupului. • Examinați și aprobați voucherele de plată și înregistrările jurnalului. • Efectuați prognoza fluxului de numerar, bugetați și colaborați îndeaproape cu echipa de operațiuni pentru a analiza marjele, variațiile și analiza costurilor. • Emiteți rapoartele costurilor produselor pentru examinare și aprobare. • Dezvoltarea și menținerea controlului intern și a unui sistem eficient de contabilitate și politici pentru România. • Asigurarea conformității complete cu politicile și procedurile contabile și financiare ale grupului.

Cerinte

Persoana licențiata în Contabilitate Financiară cu 10 ani de experiență în industria de fabricație. Persoana Energetică, Analitică, Futuristică,cu o bună cunoaștere a tehnologiei informației Limba engleza la nivel mediu

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai