Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Echipa AbsoluteJobs recrutează o persoană pe poziția de Contabil/ă, pentru clientul nostru din Dej, județul Cluj. Responsabilități: - Întocmește, contabilizează și verifică lunar facturile fiscale emise; - Întocmește lunar declarațiile de impozite, taxe și contribuții aferente salariilor; - Îndosariază documentele cu care lucrează și supervizează arhivarea lor; - Colaborează la ținerea corectă și la zi a evidenței financiare și contabile, precum și la salvarea datelor informatice; - Organizează și participă la întocmirea lucrărilor de închidere a exercițiului financiar-contabil; - Asigură și răspunde de elaborarea balanței de verificare la termenele stabilite de legislația în vigoare; - Efectuează analiza financiar contabilă pe baza de bilanț.

Cerinte

- Studii superioare în domeniul economic; - Experiență de minim 3-5 ani în domeniu; - Cunostințe de operare calculator; - Cunostințe de limba engleză la un nivel avansat; - Cunostințe solide în ceea ce privește legislația în vigoare privind domeniul financiar-contabil; - Capacitatea de a prelucra informațiile, de a le interpreta și de a le valorifica; - Abilități bune de comunicare; - Obiectivitate în aprecierea și analiza situațiilor economice, financiare și sociale, receptivitate, spirit de echipă; - Acuratețe, rapiditate, orientare spre rezultate, tenacitate, atenție distributivă.

1 pozitii disponibile