Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Responsabilitati principale:  Verifica respectarea dispozitiilor legale privitoare la existenta, integritatea, gestionarea si utilizarea mijloacelor materiale si banesti din cadrul sucursalelor, pe baza documentelor.  Inregistreaza in contabilitate documentele din evidenta tehnico-operativa.  Verifica modul de efectuare, in numerar sau prin cont, a incasarilor si platilor de orice natura.  Verifica modul de intocmire si circulatie a documentelor primare, tehnic-operative si contabile.  Verifica utilizarea conform dispozitiilor legale a valorilor materiale de orice fel, declasarea sau casarea de bunuri.  Participa la efectuarea de inventare pe tot parcursul anului in depozitele si farmaciile noastre   program de lucru 8 ore, luni – vineri plus 2 weekend-uri pe luna (sambata+duminica) – zilele lucrate in weekend se recupereaza in cursul saptamanii  punct de lucru: Cluj si orasele din zona Clujului  instrumente necesare desfasurarii activitatii: masina de serviciu, laptop, telefon

Cerinte

Candidatul ideal:  Absolvent/a de studii superioare – specializare finante /contabilitate  Experienta relevanta de minim 2 ani in domeniul contabil-financiar.  Foarte bun utilizator al pachetului MS Office.  Cunostinte de utilizare soft Charisma - constituie un avantaj.  Spirit analitic, riguros, cu atentie ridicata la detalii.  Persoana foarte organizata, capabila de a se adapta unui ritm de lucru sustinut, sub presiunea unor termene limita.  Fire comunicativa.  Disponibilitate pentru deplasari frecvente. Aspecte organizatorice.

1 pozitii disponibile