Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Responsabilitati Monitorizarea, analiza si raportarea evolutiei sortimentului: Furnizorii de marfa, sortiment, preturi si marja, stocuri, vanzari, promotii; Intocmirea rapoartelor privind gestiunea marfii pentru sustinerea departamentelor Achizitii, Vanzari, Contabilitate; Verificarea pretului mediu de achizitie; Analiza rotatiei si a termenului mediu de plata furnizori; Verificarea pretului mediu de achizitie; Verificarea rezultatul inventarelor anuale si a compensarilor diferentelor de inventor; Analiza structurii stocului pe interval de vechime.

Cerinte

Studii superioare economice; Experienta de lucru privind gestiunea marfurilor: de la crearea comenzii, livrare, retur pana la vanzarea pe casa de marcat, modificarea preturilor de vanzare si impactul asupra costului marfii vandute; Cunostinte foarte bune de utilizare Excel; Cunostinte baze de date (MS Access, MS SQL, Visual Basic); Cunostinte de limba engleza. >> Abilitati Buna capacitate de analiza si concentrare; Gandire proactiva, analitica si atentie la detalii; Perseverenta; Dorinta de dezvoltare profesionala; Autoformare; Abilitati de comunicare verbala si in scris; Personalitate orientata catre performanta si dezvoltare individuala;

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai