Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

- stabilirea si mentinerea contactului cu clienti potentiali sau /si clienti existenti; - stabilirea intalnirilor, identificarea nevoilor clientului si prezentarea serviciilor hoteliere in cadrul intalnirilor; - conceperea ofertelor, negocierea si incheierea contractelor de colaborare cu locatia; - atingerea targetelor stabilite atat la nivel individual cat si la nivelul departamentului; - prezentarea de propuneri pentru promovarea si vanzarea, cat mai eficiente, a serviciilor locatiei si a lantului hotelier CH; - prospectarea pietei, a cererii si a ofertelor de servicii turistice si de evenimente (locale, nationale, regionale, internationale); - participarea la actiunile de promovare ale companiei, organizate pe plan local, national si international (targuri, expozitii); - actualizarea informatiilor despre clienti in sistemul de gestiune hoteliera ( Opera); - preluarea feedbackului din partea clientilor dupa finalizarea evenimentelor; - realizarea de analize si rapoarte de activitate/vanzari. Descrierea companiei:

Cerinte

Candidatul ideal: - bun vanzator si negociator; - persoana cu un inalt nivel de responsabilitate, dinamica, spontana si orientata catre rezultate Cerinte: - absolvent studii superioare (de preferat Economie, Turism sau/si Management); - experienta 1 – 3 ani in domeniul vanzarilor (de preferat servicii sau in industria hoteliera); - limba engleza – nivel avansat - cunostinte de operare PC, navigare internet, operare in sistem de gestiune hoteliera – Opera (constituie avantaj).

1 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai