Detalii loc de munca

Descrierea jobului

O companie de top din Canada, cauta Croitori pentru serviciile de croitorie la comanda. Compania ofera clienților o gamă completă de servicii. Responsabilitati: - Folosirea masinii de cusut industriala si a preselor de calcat; - Operatiuni de coasere cu mana; - Abilitati de a lua masuratorile clientului si de a intelege corect solicitarile clientului; - Construirea articolelor de imbracaminte dupa cerintele si informatiile clientilor; - Realizarea articolelor de imbracaminte (in baza masuratorilor - croitorie la comanda). Toate aceste articole vor fi manipulate extrem de atent pentru a se evita deteriorarea lor. Conditii salariale: 1850 - 2200 $ / net Cresteri salariale : Depinde de Experienta 2-5% / an - Cazarea este asigurata si gratuita in prima luna de sedere; - Transportul Romania - Canada este asigurat (gratuit) de catre angajator; - Canada ofera asigurare medicala dupa 3 luni de la venire, medic gratuit si spital.

Cerinte

Cerinte: - experienta de cel putin 5 ani in croitorie; - cunostinte de limba engleza sau franceza la nivel mediu; - diploma de calificare ca si croitor; - cunostinte generale de croitorie (cusut la masina si cu mina); - pasiune pentru creatie si implicare totala; - experienta in utilizarea echipamentelor aferente acestei activitati; - bun cunoscator al domeniului confectiilor textile. Limbi straine: Limba Engleza / Limba Franceza – nivel mediu Educatie: Scoala profesionala - diploma de calificare in domeniul croitoriei. Alte informatii: - Se lucreaza cu alti romani si atmosfera este excelenta; - Se lucreaza in echipa; - Se folosesc masini de cusut industriale si prese de calcat. Program de munca : L-V : 9 AM - 6 PM.

10 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja