Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Selectionam doua persoane (sot – sotie sau cuplu) tinere pentru a lucra in bucataria unui restaurant cu specific grecesc din Thalheim, in apropiere de Chemnitz, Germania. Proprietara restaurantului este din Romania, stabilita de mai multi ani in Germania. Atributii : - sotul, pe post de bucatar 2 (ajutor de bucatar), se ocupa cu prepararea de carne grill, crochete, sosuri, cartofi prajiti; curatenie in bucatarie de cate ori este nevoie; - sotia, personal auxiliar in bucatarie, pregateste legumele, salatele, aperitivele; spala vasele si tacamurile; curatenie in bucatarie; - se lucreaza sub coordonarea unui bucatar principal. Oferta : - contract de munca pe perioada nedeterminata; - cazare in apartament de serviciu separat, situat deasupra restaurantului, cheltuielile de intretinere se suporta de catre angajator; - doua mese pe zi (pranz si seara), cafea, bauturi nealcoolice asigurate de angajator; - salariu lunar net 1000 euro pentru bucatar (partener), 850 euro pentru partenera.

Cerinte

- experienta ca bucatar (ajutor de bucatar) pentru partener; - experienta ca personal auxiliar in bucatarie pentru partenera; - fara probleme cu legea, persoane corecte, cu referinte favorabile, fara cazier judiciar; - fara probleme medicale, apte din punct de vedere medical ; - apte de a invata si pune in practica regulile specifice; - persoane dinamice, in masura sa invete si sa pregateasca in timp util comenzile primite; - cunoasterea limbii greaca, engleze sau germane pentru partener; - disponibilitate pe termen lung.

2 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja