Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie importanta din Anglia cautam persoane care sa ocupe functia de curier, cu responsabilitati de colectare-distributie. Activitatea se va desfasura in orasele Gatewick, Epsom, Maidstone, Edmonton, Leeming, Morley, Carlisle, Newcastle, precum si in alte orase in care compania va avea nevoie. Responsabilitati: -colectarea, incarcarea si livrarea pachetelor in toata tara conform rutelor prestabilite in concordanta cu procedurile companiei; -colectarea si livrarea pachetelor in siguranta, punctual si in stare perfecta catre clientii companiei; -scanarea produselor cu atentie sporita; -asigurarea incarcarii si descarcarii pachetelor in siguranta; -pastrarea depozitului, curat, ordonat si organizat; -manipularea transportului de marfuri periculoase in conformitate cu politica firmei; -raportarea zilnica a oricarei defectiuni aparute la scanner; -respectarea in permanenta a policitilor si procedurilor companiei; -utilizarea echipamentului de protectie in conformitate cu politica de siguranta si sanatate.

Cerinte

-permisul de conducere categoria C1 este obligatoriu, cu mentiunea sa nu aiba mai mult de 6 puncte de penalizare; -cunoastinte de limba engleza fluent – scris si vorbit este un criteriu obligatoriu; -experienta anterioare pe o pozitie similara constituie avantaj; -abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa; -organizare, atitudine pozitiva, flexibilitate, dorinta de afirmare pe plan profesional. Alte informatii: -In cadrul interviului candidatul va fi supus unui test pentru stabilirea nivelului de limba engleza si a unui test de matematica. -Se lucreaza 45 ore/saptamana, 2 zile pe saptamana sunt libere.

25 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja