Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pro Solutions Agency recruteaza pentru Clientul sau, o importanta companie de telecomunicatii din Romania, Customer Support Agent – Lb. Germana (avansat) Descrierea postului: - Promovează produsele şi serviciile clientului nostru in toate apelurile eligibile; - Contacteaza telefonic clienţii care işi declară intenţia de a rezilia contractul de servicii incheiat cu clientul nostru, prin promovarea proactivă şi reactivă la telefon a serviciilor oferite de companie; - Oferă informaţii de inaltă calitate clienţilor care apelează serviciul de vanzări şi relaţii cu clienţii; - Pregăteşte informaţiile necesare procesului de negociere in vederea reţinerii clienţilor; - Identifică motivul solicitării de reziliere si găseşte soluţii pentru a păstra clienţii in reţea; - Utilizează toate informaţiile şi resursele disponibile in scopul reţinerii clienţilor in reţeaua clientului nostru; - Identifică corect solicitările clienţilor, oferă răspunsuri profesioniste; - Se implică activ in rezolvarea problemelor semnalate de clienţi. Program de lucru: 5 zile/saptamana – 8 ore/zi

Cerinte

- Limba Germana nivel avansat - obligatoriu - Experienta in Customer Care/Vanzari reprezinta un plus; - Studii medii/superioare; - Spirit de echipa; - Bune abilitati de comunicare oral, scris; - Bune abilitati de operare PC; - Putere de decizie si initiativa; - Rezistenta la stres; - Orientat spre solutionarea situatiilor intampinate; - Atentie distributiva. Beneficii: - Training; - Salariu atractiv + bonuri de masa; - Oportunitati de dezvoltare profesionala; - Comisioane din vanzari si bonusuri de performanta

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

8 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja