Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Responsabilități: - Contribuie activ la dezvoltarea vânzărilor din magazin; -Urmăreste mărfurile nevândute, în vederea optimizării profitabilitătii generale a magazinului; - Recrutează, formează și gestionează echipe; - Aplică și asigură respectarea obligațiilor legale, procedurile interne și normele de securitate în vigoare; - Efectuează depunerile de valori numerar în bănci dar și deschiderea și închiderea magazinului; -Optimizează spațiul de vânzare disponibil în magazin și participă la optimizarea mechandising-ului de produse, prin aplicarea conceptului de afaceri a companiei; - Participă la crearea de insule de accelerare, conform conceptului de vanzări al angajatorului în vederea creșterii volumului de vânzări și limitarea retururilor de marfă în platformele logistice; - Contribuie activ la diminuarea procentului de produse lipsă, prin elaborarea unui plan de acțiune în acest sens și urmărirea aplicării în permanență a acestuia; - Participă la descărcarea și recepția mărfii; - Asigură respectarea valorilor companiei în magazin.

Cerinte

Căutăm o persoană cu spirit antreprenorial, cu viziune și inițiativă, care să asigure performanța economică a magazinului nostru din Lugoj. Profil: -Studii superioare finalizate (preferabil în domeniul economic, managementul afacerilor); -Experientă profesională de 1-5 ani în vanzări; -Nivel mediu de limbă engleză (B1-B2), limba franceză reprezintă un avantaj; -Cunoștințe de utilizare a pachetului Microsoft Office; -Cunoștințe solide în retail (evidențiere produse, niveluri de preț); -Abilităti de comunicare și dezvoltare relații de business; -Abilități de formare și coordonare de echipe; -Capacitate decizională; -Dinamism și entuziasm; -Disponibilitate pentru deplasări în țara și în străinătate (în scop de formare și în interes de serviciu).

1 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai