Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Jobdistrict recrutează DIRECTOR PRODUCTIE pentru partenerul său din Galați, o importantă societate cu o bogată tradiție și experiență în producerea de echipamente din industria navală și metalurgică. DETALII JOB: Tip contract: perioadă nedeterminată Data angajării: Iunie 2017 Salariul: 3800 lei brut RESPONSABILITATI: - Coordonează, controlează şi răspunde de întreaga activitate de producţie din secţiile subordonate; - Asigură corelaţia între termenele de execuţie şi de pregătire tehnică a producţiei în vederea respectării termenelor de livrare prevăzute în contractele perfectate de societate; - Coordonează activitatea de cooperare dintre secţiile de producţie, analizează periodic stadiul fabricaţiei principalelelor produse; - Efectuează controlul preventiv privind consumul de materii prime, materiale, peste normele stabilite; - Ia măsuri şi răspunde de reducerea consumurilor specifice, de eliminarea cheltuielilor ineficiente şi de creşterea rentabilităţii produselor; - Răspunde de realizarea produselor de calitate, de livrarea acestora la parametrii prevăzuţi în normele tehnice, de documentaţia tehnică conform prevederilor contractuale; - Stabileşte grafice directoare pentru asimilarea de noi produse, modernizarea şi ridicarea nivelului calitativ a celor existente; - Urmăreşte asigurarea cu materii prime şi materiale, importuri şi cooperări precum şi S.D.V.- urile necesare în strânsă corelare cu ciclurile de fabricaţie şi termenele contractuale; - Identifică si ia măsurile necesare de micsorare a preţului de cost in vederea creşterii eficienţei producţiei şi maximizarii profitului; - Ia măsuri pentru situaţiile neconforme ale căror rezolvare este de competenţa sa sau necesită discutarea şi aprobarea superiorului ierarhic; - Verifică şi urmăreşte repartizarea şi utilizarea raţională a personalului din secţiile de producţie subordonate, luând măsuri pentru folosirea judicioasă a acestuia raportat la necesităţile de personal ale societăţii; - Analizează încărcarea capacităţilor de producţie, dispunând redistribuirea lucrărilor, suplimentarea planului de producţie în vederea utilizării eficiente a capacităţilor de producţie; - Asigură controlul activităţii de producţie şi de execuţie a sculelor, dispozitivelor şi standurilor de probă necesare produselor din programul de fabricaţie şi de asimilări; - Organizează orientarea profesională, selectarea, încadrarea şi promovarea personalului potrivit cerinţelor fiecărui loc de muncă în compartimentele pe care le coordonează; - Răspunde de respectarea cerintelor de calitate pentru toate activitatile din sectoarele pe care le conduce.

Cerinte

- minim 3 ani experientă intr-o functie de conducere similară la o societate producatoare de echipamente din industria, navală, metalurgică, constructoare de masini, chimică, piese de schimb, masini agricole. - absolvent al Facultatii de Mecanică sau al unei facultati cu profil tehnic; - cunostinte medii de limba engleză; - posesor permis conducere, cat. B; - abilități pentru lucrul în echipă; - seriozitate si perseverentă; - rapiditate în luarea deciziilor, abilități de negociere, diplomație, toleranță; - capacitate de a rezolva problemele, asumarea responsabilității.

1 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai