Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam urgent pentru un important grup de firme din Brasov DIRECTOR VANZARI. Postul este in Brasov. Responsabilitati: - Coordoneaza activitatea departamentului vanzari si se implica activ in proiectele in derulare ; - Participa la negocieri de contracte; - Participa la licitatii; - Cunoaste lucrarile in care este implicata compania si si urmareste derularea lor pana la finalizarea si incasarea contravalorii acestora; - Prospecteaza piata si contacteaza potentiali colaboratori; - Gestioneaza resursele materiale si umane pentru finalizarea ofertelor comerciale si documentatiilor realizate de department in termen si cu respectarea standardelor de calitate si a celor impuse de beneficiar; - Reprezinta compania in relatiile cu beneficiarii lucrarilor, subcontractori sau alti colaboratori; - Colaboreaza cu departamentele companiei pentru realizarea obiectivelor ; Beneficii: salariu motivant, masina, laptop, telefon de serviciu

Cerinte

• Studii si instruiri: -Studii superioare profil tehnic (electrotehnica/electroenergetica)sau profil economic(marketing, management, relatii internationale) -Cunostinte operare MS Office (Word, Excel) -Cunoasterea, la nivel avansat a limbii engleze (limbile germana si/sau franceza consituie avantaj) -Absolvent cursuri de management -Posesor carnet auto cat.B • Experienta -Minim 10 ani intr-un post de vanzari: negociere si contractare lucrari in domeniul electric/energetic, coordonare activitati ofertare comerciala lucrari instalatii electrice, urmarire contracte/facturare, prospectare piata

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja