Detalii loc de munca

Descrierea jobului

CODOGNOTTO GROUP este o companie internațională de transport, logistică și intermediere mărfuri, cu peste 900 de angajați în 30 de filiale din 17 țări. Cu o flotă de aproape 1200 de camioane și o gamă largă de companii partenere ne ocupăm de transport rutier de marfă peste tot în Europa. Codognotto Group este prezent în Spania, Franța, Italia, Austria, Germania, Anglia, Bulgaria, România, Ungaria, Serbia, Slovacia, Polonia, Belarus, India, Singapore, Dubai. Căutăm DISPECER / COORDONATOR LOGISTICA / DISPONENT FLOTA / AGENT LOGISTIC / RESPONSABIL LOGISTICA în BUCURESTI Responsabilități - Adiminstrarea unei flotei internaționale de camionae TIR, monitorizarea costurilor, consumabilelor, a rutelor și turelor–cu orele conduse și cele de repaos. - Contact zilnic cu clienții, furnizorii și echipele internaționale; folosirea platformelor destinate schimbului de marfă (Timocom, Trans, Teleroute, Transporeon etc.) pentru găsirea și/sau vinderea cargourilor, plasarea comenzilor, negocierea prețului, executarea transportului în timp util, cu eficiență de cost. - Dezvoltarea și menținerea cu success a unei rețele internaționale de clienți și furnizori Oferim: - Formare constant și instrumente moderne de lucru - Mediu de lucru international și posibilitatea de deplasare (între sediile din Europa) - Utilizare zilnică a limbilor străine - Salariu atractiv și planuri de dezvoltare. - Posibilitatea de a avansa în interiorul unei firme stabile și bine structurate.

Cerinte

Cerințe: - Experiența anterioară nu este întotdeauna necesară - Rezistență la stress, inițiativă proprie, capacitatea de a lua decizii și de a soluționa problem în mod independent, capacitate de lucruînechipă, într-un mediudinamic - Abilități analitice și organizaționale, abilitatea de a comunica și negocia efficient - Etuziasm și dorință de a crește profesional Limbi Străine: - Engleza vorbite fluent, - Franceza constituie un avantajt - Alte limbi ca un avantaj important

2 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja