Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma: CODOGNOTTO GROUP este o companie internațională de transport, logistică și intermediere mărfuri, cu peste 750 de angajați în 25 de filiale din 15 țări. Cu o flotă de 400 de camioane și o gamă largă de companii partenere ne ocupăm de transport rutier de marfă peste tot în Europa. Codognotto Group este prezent în Spania, Franța, Italia, Austria, Germania, Anglia, Bulgaria, România, Ungaria, Serbia, Slovacia, Polonia, Belarus, India, Singapore, Dubai. Tipul Postului: Căutăm DISPECER / COORDONATOR LOGISTICA / DISPONENT FLOTA / AGENT LOGISTIC / RESPONSABIL LOGISTICA Responsabilități - Adiminstrarea unei flotei internaționale de camionae TIR, monitorizarea costurilor, consumabilelor, a rutelor și turelor–cu orele conduse și cele de repaos. - Dezvoltarea și menținerea cu success a unei rețele internaționale de clienți și furnizori Oferim: - Formare constant și instrumente moderne de lucru - Mediu de lucru international și posibilitatea de deplasare (între sediile din Europa) - Utilizare zilnică a limbilor străine - Salariu atractiv și planuri de dezvoltare. - Posibilitatea de a avansa în interiorul unei firme stabile și bine structurate.

Cerinte

Cerințe: - Experiența anterioară nu este întotdeauna necesară - Rezistență la stress, inițiativă proprie, capacitatea de a lua decizii și de a soluționa problem în mod independent, capacitate de lucruînechipă, într-un mediudinamic - Abilități analitice și organizaționale, abilitatea de a comunica și negocia efficient - Etuziasm și dorință de a crește profesional Limbi Străine: Românesc + Maghiară + Italiana sau Engleza Tag-uri: Transport, livrare, speditie, speditii, continental, transfrontalier, rutier, naval, aerian, aer si apa, planner, logistica, distributie, lant distributie, depozit, depozitare, logistic, logistica, dispecer, dispecer flota, flota, disponent, agent vamal, import, export, camion, treiler, TIR, angajare, job, munca, post, disponibilitate, italiana, engleza, franceza, poloneza, ceha, slovaca, slovena, bulgara, romana, rusa, maghiara, ungara, macedoneana, italian, englez, francez, polonez, ceh, slovac, bulgar, roman, rus, maghiar, ungar, macedonean, Italia, Anglia, UK, Franta, Polonia, Cehia, Slovacia, Bulgaria, Romania, Rusia, Ungaria, Macedonia

1 pozitii disponibile 10 persoane au aplicat deja