Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- pregatirea si verificarea documentelor - intocmirea si depunerea adreselor de descarcare - intocmirea calculelor pentru taxele vamale - verificarea documentelor de plata si a incasarii sumelor - intocmirea declaratiilor de import, export si de tranzit - completarea corecta si completa a documentelor - inregistrarea declaratiilor intocmite in registrul de vama respectand procedura vamala - sa acorde asistenta de specialitate agentului de shipping si sa preia clientul la solicitarea acestuia pentru detalii privind intocmirea declaratiei vamale. - Intocmirea facturilor catre clienti - Intocmirea rapoartelor pentru evidenta activitatilor zilnice - Sa reprezinte firma intr-o maniera profesionala - Sa fie raspunzator de utilizarea echipamentului tehnic Beneficii : laptop , masina, curs gratuit de declarant vamal

Cerinte

Permis de conducere categoria B Studii liceale Cunostinte de operare PC (Windows, MS Office); Cunostinte de limba engleza; Dornic si capabil sa invete, sa se implice, disponibil la efort si program prelungit, proactiv; Bune abilitati de gestionare a timpului si a stresului ; Atitudine pozitiva, seriozitate si perseverenta in atingerea obiectivelor propuse ; Punctualitate, atentie la detalii, integritate și dedicare, deschidere și onestitate ;

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja