Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Trenkwalder cauta pentru clientul sau un Designer industrial. Responsabilitati: - preluarea si gestionarea proiectelor referitoare la modelele noi de genti ; - realizarea incadrarilor pentru modele prin intermediul programelor DIAMINO si Modaris ; - ocazional va necesara setarea masinii semi-automate de croi; - realizarea modelelor noi pe baza cerintelor clientilor din Anglia si Germania utilizand software-uri de design (ex. CorelDraw); - clarificarea tuturor aspectelor referitoare la modele cu departamentul de vanzari/clientii din Anglia si Germania; - propune solutii in cazul in care un anumit model nu poate fi realizat conform fisei tehnice. Se ofera: -Pachet salarial motivant; - Asigurare transport; - Sarcini creative si stimulante;

Cerinte

- Cunoştine minime de CAD (constituie avantaj cunoaşterea programelor DIAMINO şi MODARIS) ; - Cunoştinţe de limba engleza la nivel avansat; - Experienţă relevantă de min. 3 ani ; - Persoană cu bune abilităţi de comunicare şi relaţionare ; - Abilităţi de gestionare a proiectelor ; - Atenţie crescută la detalii ; - Persoană creativă, cu abilităţi de design şi cu deprinderi tehnice ; persoana cu viziune tehnica ; - Abilităţi de planificare şi de management al timpului ; - Persoană orientată spre dezvoltare profesională continuă.

5 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja