Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București si altele

Descrierea jobului - Brașov si altele

Beneficii: Salariu deosebit de avantajos Mașină de serviciu Laptop și telefon de serviciu Candidatul ideal: • Absolvent de Facultate profil tehnic • Cunoştinte tehnice • Experienţă în vânzări de minimum 3 ani • Experienţă în vânzarea materialelor de construcţii • Cunoştinţe avansate de operare PC • Abilităţi de comunicare, planificare şi organizare • Capacitate de negociere • Posesor permis de conducere • Disponibilitate la deplasări • Persoană deschisă, receptivă, orientată către nevoile clientului • Formator de echipă, echidistant • Cunoştinţe de limba engleză la nivel conversațional • Constituie avantaj cunoașterea limbii maghiare

Cerinte

Descrierea jobului: • Prospectează în permanenţă piaţa de profil în vederea identificării de noi clienţi, respectiv a creşterii cotei de piaţă a produselor/serviciilor în zona în care acţionează • Prezintă şi promovează direct produsele/ serviciile pentru clienţii potenţiali şi cei existenţi • Menţine permanent legătura cu clienţii respectiv furnizorii existenţi pentru fidelizarea acestora • Menţine permanent legătura cu clienţii respectiv furnizorii existenţi pentru fidelizarea acestora • Asigură relaţia cu clienţii firmei şi urmăreşte în permanenţă mărirea portofoliului de clienţi • Răspunde de buna desfăşurare a procesului de vânzare la nivelul zonei sale • Acordă consultanţă şi feedback clienţilor în legătură cu produsele vândute • Acordă asistență tehnică și comercială clienţior potenţiali şi celor existenţi • Prezinta lunar, trimestrial, semestrial şi anual rapoarte asupra activităţii desfăşurate • Vânzare consultativă

3 pozitii disponibile 14 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai