Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie multinationala de transport olandeză, care oferă "servicii multimodale alimentare" europene cautam un director de vânzări pentru zona balcanică România (etapa 1) Bulgaria (treapta 2) și zona fostei Iugoslavii (etapă ulterioară) .Compania este specializata în transportul rutier cu cisterna și are o rețea de vehicule proprii în toată Europa și Rusia. Compania are aproximativ 1.200 de cisterne alimentare care opereaza intre Europa și Rusia și este un furnizor de servicii de top în această industrie. Salariu: Negociabil. Pachetul salarial este foarte atractiv si va fi discutat la interviu cu angajatorul. Prima sesiune de interviu va avea loc joi, 23 aprilie. Responsabilitati Cautam un candidat care trebuie să fie responsabil pentru: - dezvoltarea afacerilor - transportul inter-modal al produselor alimentare lichide în vrac - transportul rutier de produse alimentare lichide vrac - activitate de vanzare pe zona subordonata - gasirea de clienți noi (achiziție, vanzare și întâlnire cu clienții) și gestionarea relațiilor cu aceștia - participarea la stabilirea ofertelor - gasirea de sub- contractori pentru transportul inter-modal și modal (rutier, feroviar sau maritim) - activitatea de cumparare cu sub-contractorii - dezvoltarea de instrumente operaționale / gasirea de solutii de retea - optimizarea rețelei prin renegocierea in cazuri problematice

Cerinte

- limba engleză la nivel avansat este o necesitate -germana, rusa reprezinta un avantaj -competențe in vanzare - orientarea spre client - minim 2 ani de experienta in activitatea de expediere / transport (middle management) - activitati de lucru cu cisterna si cu transport intermodal reprezinta un avantaj - orientarea catre costuri / economii - persoana activa, auto-motivata, orientata spre țintă, care este axat pe auto-dezvoltare pe termen lung.

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja