Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Starjobs Romania recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala, care produce si distribuie furaje, cereale, premixuri si concentrate : Director de vanzari Resposabilitati: - Realizarea cercetarilor de piata, evaluarea rezultatelor si trasarea planurilor pentru activitatile viitoare de vânzari, tinând cont de aceste date (prospectarea pietei) - Monitorizarea pietei si a concurentei; - Analizarea si intocmirea rapoartelor de analiza a activitatii departamentului - Furnizarea catre conducere a informaţiei solicitate referitoare la concurenta, piata produselor (furaje, cereale, premixuri si concentrate), preţuri, clienţi, - Oferirea de consultanta clientilor, cu privire la produsele comercializate si propunerea celor mai bune solutii, - Pregătirea planului anual al dezvoltării pieţei şi estimarea costurilor de realizare

Cerinte

Cerinte: - minim 5 ani experienta in domeniul vanzarilor - limba maghiara avansat - obligatoriu - limba engleza - conversational - studii superioare, in domeniul agronomiei - avantaj - operare PC - carnet de conducere categoria B Profilul psihologic al candidatului pentru această poziție: - Entuziast, atitudine pozitivă, perseverent, perspicace, tenace, cu initiativa, gandire strategica si stapân pe situatii,capacitate dezvoltata de planificare si organizare, orientare catre rezultate incearca mereu sa gaseasca solutii in orice situatie, teamleader, cu abilitati excelente de coaching, coordonare, motivare si supervizare a echipei Compania ofera cunostinte solide in cadrul sesiunilor de training asigurate la inceputul acestui job, cat si independenta in executarea responsabilitatilor teritoriale.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja