Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca si altele

Descrierea jobului - Cluj Napoca si altele

Responsabilităţi ·Participa la predarea amplasamentului și la fazele determinante stabilite prin programul privind calitatea execuției în construcții; ·Colaboreaza cu managerul de racordare, constructorul, proiectantul si furnizorii de materiale; ·Asigura fluxul de materiale si returnarea materialelor necorespunzătoare; ·Valideaza situațiile de lucru in vederea acceptării la plata a lucrărilor care corespund din punct de vedere calitativ şi cantitativ; ·Solicita sistarea lucrărilor executate necorespunzător; ·Analizeaza si accepta sau respinge dispoziţiile de şantier; ·Convocarea comisiei de recepţie la terminarea lucrărilor; ·Negociaza drepturile de utilizare împreuna cu deţinătorii si reconciliaza situaţiile conflictuale (ex. despăgubiri); ·Intocmeste rapoarte asupra stadiului proiectelor; ·Asigura suport pentru răspunsurile la reclamaţiile referitoare la lucrările gestionate; · Verifica documentele puse la dispoziţie de către constructor și intocmeste cartea tehnica a construcţiei; o preda către gestionarul de rețea in vederea arhivarii după recepţia tehnică a obiectivelor ; Ce oferim E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea. Grupul E.ON în România este activ pe piaţa locală de energie în domeniile furnizării şi distribuţiei de gaze naturale şi energie electrică. Deservind circa 3 milioane de clienţi din 20 de judeţe din partea de nord a ţării, E.ON România este unul din liderii pieţei de energie din România. Delgaz Grid este o companie a grupului E.ON, primul distribuitor integrat de gaze naturale si electricitate din România.

Cerinte

·Studii superioare tehnice ·Minim 5 ani experienta in domeniul tehnic ·Cunoaşterea prevederilor legislaţiei în vigoare legate de activitatea de distribuţie a gazelor naturale (Legea 123/2012, HGR 1043/2004, Standardul de performanţă pentru serviciul de distribuţie, Normele Tehnice NTPEE-2008, etc.). ·Deţinerea Autorizaţiei de Diriginte de Şantier; ·Permis conducere categoria B; ·Autorizare ANRE, proiectare si executie sisteme de distributie/instalatii de utilizare GN

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 3 - 5 ani

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai