Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca si altele

Descrierea jobului - Cluj Napoca si altele

Grupul E.ON în România este activ pe piaţa locală de energie în domeniile furnizării şi distribuţiei de gaze naturale şi energie electrică. Deservind circa 3 milioane de clienţi din 20 de judeţe din partea de nord a ţării, E.ON România este unul din liderii pieţei de energie din România. Delgaz Grid este o companie a grupului E.ON, primul distribuitor integrat de gaze naturale si electricitate din România. Responsabilităţi ·Participa la predarea amplasamentului și la fazele determinante stabilite prin programul privind calitatea execuției în construcții; ·Colaboreaza cu managerul de racordare, constructorul, proiectantul si furnizorii de materiale; ·Asigura fluxul de materiale si returnarea materialelor necorespunzătoare; ·Valideaza situațiile de lucru in vederea acceptării la plata a lucrărilor care corespund din punct de vedere calitativ şi cantitativ; ·Solicita sistarea lucrărilor executate necorespunzător; ·Analizeaza si accepta sau respinge dispoziţiile de şantier; ·Convocarea comisiei de recepţie la terminarea lucrărilor; ·Negociaza drepturile de utilizare împreuna cu deţinătorii si reconciliaza situaţiile conflictuale (ex. despăgubiri); ·Intocmeste rapoarte asupra stadiului proiectelor; ·Asigura suport pentru răspunsurile la reclamaţiile referitoare la lucrările gestionate; · Verifica documentele puse la dispoziţie de către constructor și intocmeste cartea tehnica a construcţiei; o preda către gestionarul de rețea in vederea arhivarii după recepţia tehnică a obiectivelor ;

Cerinte

·Studii superioare tehnice ·Minim 5 ani experienta in domeniul tehnic ·Cunoaşterea prevederilor legislaţiei în vigoare legate de activitatea de distribuţie a gazelor naturale (Legea 123/2012, HGR 1043/2004, Standardul de performanţă pentru serviciul de distribuţie, Normele Tehnice NTPEE-2008, etc.). ·Deţinerea Autorizaţiei de Diriginte de Şantier; ·Permis conducere categoria B; ·Autorizare ANRE, proiectare si executie sisteme de distributie/instalatii de utilizare GN

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai