Detalii loc de munca - Spania

Descrierea jobului - Spania

Head-Hunting cauta dispecer cu experienta in companie de transport international marfa, pentru clientul sau – companie rutiera de transport international, cu sediul in Spania si filiala in Romania. Activitatea se desfasoara in Spania, managerii si soferii sunt romani. Se ofera: - salarizare motivanta (in functie de experienta si impresia in urma interviului final), - carte de munca in Romania + diurna, - cazare gratuita, cu utilitati incluse, - decontarea transportului, - program de lucru de 8 ore/zi. Responsabilitati: - mentine legatura cu clientii si soferii, - preia si urmareste executarea comenzilor de transport, - avizeaza camioanele la locul incarcarii / descarcarii, - optimizeaza costurile de transport, - utilizeaza programele software specializate pentru introducerea datelor si comenzilor de transport in sistem, - urmareste transporturile efectuate.

Cerinte

- experienta minim 6 luni ca dispecer in firma de transport international marfa, cu rute in Europa vestica, - foarte buna cunoastere a legislatiei privind timpii de lucru, - cunoasterea rutelor din Europa vestica, - limba spaniola la nivel mediu, germana/franceza - reprezinta avantaj, - soferii companiei sunt romani, - permis de conducere cat. B, - persoana analitica, - foarte bune abilitati de comunicare.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara Sub 6 luni

Limbi straine necesare Spaniola

1 pozitii disponibile 9 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai