Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SPITAL PUBLIC DIN SUEDIA ANGAJEAZA MEIDICI SPECIALISTI Locul de munca: Sector Privat si/sau Public. Locatia: Suedia Specializari: 1. Medic Specialist Psihiatru in Nordul Suediei –Lulea si Gällivare, este necesara experienta in tratamentul tulburarilor psihotice , neurologice ,afective si a dependentelor . 2. Medic specialist Medicina de Familie in Sudul Suediei- Skåne county (Kristianstad, Hässleholm, Degeberga 3. Medic Specialist Patologie- In Centru Suediei- regiunea Gävleborg se cere experienta pe urmatoarele domenii: dermatologie, ginecologie, gastro-intestinal, urologie, cito-patologie si autopsii.Curs de limba sudeza la Budapesta , durata 4 luni.

Cerinte

Ce ofera angajatorul: • O scurta calatorie in Suedia unde aveti posibilitatea de a lua un prim contact cu spitalul si cu membrii staf-ului , cu metodele si instrumentele de lucru inainte de inceperea cursului • Curs de limba suedeza pe o perioada cuprinsa intre 3-6 luni, pe perioada cursului aveti cazare, transport gratuit , carti si de asemenea o bursa de 10 000 SEK pe luna • Perioada contractului- permanenta – perioada cel putin un an de zile cu posibilitate de prelungi • Salariul 50000 k SEK, 5000 euro care inseamna un salariu net de 4000 euro pe luna pentru primele 6 luni dupa care salariul poate fi intre 55 000 si 70 000 SEK in functie de performantele fiecarui candidat • Se lucreaza in medie 36 de ore pe saptamana • Asigurari sociale si medicale • Suport pentru relocare • Transportul pana in Suedia dupa curs platit de catre angajator- 30 000 SEK • Concediu platit, Conditiile impuse de angajator : • Trebuie sa aveti diploma de medic specialist • Experienta minimum 3 ani ca si medic specialist, • Cunostinte de limba Engleza nivel B2, • Sa aveti o prezenta respectabila, si conduita ireprosabila , • Motivatie de a lucra si a locui in alta tara pe o perioada indelungata, Ce trebuie sa stiti? NU PRECEPEM COMISION SAU TARIF DE MEDIERE PENTRU GASIREA UNUI LOC DE MUNCA

3 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja