Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati: • modificarea si adaptarea solutiilor de e-commerce, in functie de specificul si cerintele fiecarui client in parte • modificarea segmentelor de cod pentru functionare optima in mediile de baza • modificarea segmentelor de functionare interfata si afisare grafica • optimizarea functionarii magazinelor in contexte variante (cresteri bruste de trafic, etc) • modificarea si/sau integrarea de solutii de livrare prin diverse servicii de curierat • modifcarea si/sau integrarea posibilitatii de plata prin apelarea platformelor diversilor provideri de plati online • integrarea cu sisteme de gestiune de tip ERP, WMS, CRM etc. • lucrul coordonat in echipa • propunerea de solutii tehnice pentru anumite perspective vizand dezvoltarea ulterioara

Cerinte

• absolvent/a de studii superioare • detine cunostinte medii de PHP si MySQL (obligatoriu), HTML5, CSS3, preferabil familiaritate fata de alte tehnologii moderne specifice (XHTML/CSS, JavaScript, jQuery, Ajax etc.) • poate modifica/optimiza un design sau o interfata pentru functionare in medii variate • intelege ce inseamna lucrul concret in sfera IT, implicand clienti reali, dezvoltari pe cod live si termene limita • intelege importanta dezvoltarii unei maniere de lucru “bug-free” Avantaje: • experienta in implementarea de solutii Prestashop (avantaj)

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja