Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam pentru o companie lider in industria de targuri si expozitii un economist. Esti membru activ CECCAR? Vrem sa te cunoastem. Atributiile tale in cadrul organizatiei vor fi: Analizarea tarifelor practicate la manifestarile expozitionale si alte evenimente organizate. Intocmirea tarifului anual pentru serviciile prestate de catre companie. Centralizarea datelor furnizate de departamentele societatii in vederea elaborarii proiectului bugetului de venituri si cheltuieli general al societatii; Crearea bugetului de venituri si cheltuieli pentru fiecare manifestare sau eveniment organizat. Intocmirea lunara a raportului privind situatia financiara a societatii (raportari contabile semestriale si situatiile financiare anuale, raport sinteza al CA pentru AGA). Inregistrarea facturilor de servicii emise de furnizorii interni si externi. Verificarea inregistrarilor din jurnalul de vanzari si din jurnalul de cumparari, in vederea intocmirii decontului de TVA (cont 4426, 4427 si 4428). Intocmirea decontului de TVA, declaratia catre bugetul de stat, declaratia Intrastat si declaratiile statistice – cifra de afaceri si investitii realizate. Participarea activa la inventarierea anuala a patrimoniului societatii. Intocmirea altor rapoarte financiar-contabile solicitate de catre conducerea societatii. Beneficii: Pachet salarial competitiv (salariu fix, tichete de masa). Mediu de lucru placut intr-o organizatie de succes. Posibilitatea dezvoltarii carierei profesionale intr-o companie lider in industria romaneasca de targuri si expozitii.

Cerinte

Membru activ CECCAR. Experienta pe un post similar 2 ani, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile. Cunostinte solide privind legislatia in vigoare in domeniul contabilitatii si fiscalitatii. Absolvent studii superioare economice. Cunostinte operare PC, baze de date Excel, Wizrom si alte softuri contabile. Abilitati de comunicare, planificare si de gestionare a timpului. Capacitate de lucru in echipa si atitudine responsabila. Diplomatie si etica profesionala.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja