Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza pentru un holding de firme cu capital roman, un EXPERT CONTABIL in Suceava ce va avea urmatoarele responsabilitati: - organizarea, controlul si asumarea raspunderii pentru desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatilor in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare; - optimizarea activitatii financiar-contabile; - respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului; - asigurarea si raspunderea indeplinirii la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul de stat si terti; - organizarea si participarea la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil; - asigurarea si raspunderea elaborarii balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare. Beneficii: - salarizare atractiva in functie de performanta; - mediu de lucru placut; - oportunitatea de dezvoltare intr-o echipa tanara. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

- studii superioare economice; - cunoasterea cadrului legislativ al domeniul financiar contabil intracomunitar; - experienta in domeniu financiar contabil intracomunitar; - capacitatea de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le verifica; - cunostinte Operare PC: Outlook, Word, Excel; - capacitatea de organizare a timpului de lucru; - persoana responsabila si atenta la detalii.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja