Detalii loc de munca

Descrierea jobului

A fi Trainer nu e usor....dar daca deja ai experienta in asta, iti oferim cea mai buna colaborare. Recrutam pentru cea mai importanta Companie de training din Bucuresti un Expert Legislatia Muncii. Responsabilitatile postului sunt urmatoarele: -pregatirea si sustinerea sesiunilor de training cu tematica "Legislatia muncii" -oferirea informatiilor de ordin tehnic si practic, prin prezentarea unor cazuri concrete aplicabile in companiile private referitoare la: *intocmirea documentatiei necesare incheierii/modificarii/suspendarii/incetarii contractului individual de munca; *inregistrarea angajatilor, modificarilor, cazurilor de suspendare si incetare a contractelor individuale de munca in registrul de evidenta a salariatilor si a corectiilor necesare; *exemple de calcul salarial (metodologie de calcul, baza reala); conditiile de acordare a diferitelor tipuri de pensii (pensiei pentru limita de varsta, pensiei pentru *limita de varsta cu reducerea varstei de pensionare, pensiei anticipate, pensiei anticipate partiale, pensiei de invaliditate; *conditiile pentru acordarea indemnizatiei de somaj si subventiile acordate angajatilor care se incadreaza in munca din randul somerilor; *indrumare si consultanta privind problemele intampinate de catre cursanti in practica de zi cu zi, inclusiv prezentarea unor proceduri de lucru utilizabile de catre un inspector de resurse umane. Beneficii: Remuneratie motivanta in functie de cunostinte si experienta. Se primesc bonusuri semestriale in functie de performanta, pe baza chestionarelor completate de cursanti. Din punct de vedere juridic se va incheia un contract de colaborare. Job-ul este part-time, activitatea se desfasoara in principal dupa-amiaza si in weekend. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

-cunoasterea (la nivel de expert) a prevederilor legislatiei muncii, cu noile modificari aduse; -minim 5 ani experienta recenta in administrarea de personal in companii private cu cel putin 20 de angajati; -studii superioare finalizate (preferabil Facultatea de Drept); -studiile post-universitare de Dreptul muncii constituie un avantaj; -experienta in training (cursuri, work-shop-uri, seminarii); -certificarea de Formator; -cunostintele avansate de salarizare (legislatie+calcul salarial); -persoana calma, cu multa rabdare, cu reactivitate foarte buna, capabila sa raspunda in timp real la intrebarile cusantilor; -prezentare echilibrata a tematicii in privinta relatiilor angajat-angajator; -nu trebuie sa lipseasca: *cultura generala solida; *capacitate foarte buna de comunicare si inter-relationare; *capacitatea de a sustine un training interactiv; *disponibilitate de a impartasi din experienta profesionala acumulata.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja