Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru a participa la concursul de recrutare, candidații vor depune un dosar de concurs la sediul BRCT Timişoara, str. Proclamaţia de la Timişoara nr. 5, etaj 1. Termenul limită pentru depunerea dosarelor este data de 12 mai 2017. Concursul se va desfăşura în data de 19 mai 2017 începând cu ora 10.00 la sediul BRCT Timişoara şi va avea patru secţiuni. Obiectivele generale ale postului: Exercita viza de control financiar preventiv propriu asupra operaţiunilor şi documentelor proprii BRCT Timişoara, conform reglementarilor legale în vigoare; Exercita viza de control financiar preventiv propriu aviz de plata asupra cererilor de avans si cererilor de rambursare ale beneficiarilor de fonduri nerambursabile din cadrul Programului INTERREG IPA de Cooperare Transfrontalieră România-Serbia; Profilul candidatului: • capacitate de analiză şi sinteză; • capacitate organizatorică şi de management al activităţilor şi timpului; • capacitate de lucru în echipă, abilităţi sociale şi flexibilitate; • preocupare pentru perfecţionarea profesională şi reînnoirea permanentă a cunoştinţelor; • rezistenţă la stres şi capacitate de a lucra cu termene limită. Informații suplimentare pot fi obținute accesând site-ul BRCT Timișoara secțiunea Oportunități de angajare.

Cerinte

Cerinţe: Studii superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licenţă cu specializare economică; Vechime în muncă în domeniul financiar - contabil de minim 3 ani; Cunoştinţe de limba engleză: nivel mediu; Cunoştinţe operare pe calculator (MS Office / programe contabile).

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja