Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam pentru o companie lider de piata in domeniul nacelelor si platformelor un economist trezorerie. Atributiile tale in cadrul companiei: - vei asigura relatia cu institutiile bancare si departamentul comercial in ceea ce priveste depunerea, la scadenta, a ordinelor de plata, cec-urilor, biletelor la ordin, dispozitiilor de plata valutare si a altor documente de plata sau incasate folosite in circuitul bancar, lei si valuta; - asigura ridicarea de la institutiile bancare a numerarului in lei si valuta in baza documentelor justificative legale si depunerea lui in casieria societatii; - asigura gestionarea disponibilitatilor banesti, efectuarea platilor si incasarilor in lei si valuta care se deruleaza in numerar si gestionarea celorlalte valori de trezorerie: bonuri valorice, tichete de masa, timbre fiscale si evidenta contabila a acestora ; - vei efectua platile la furnizori prin sistemele de plata on-line ; - asigura completarea, gestionarea si inregistrarea ordinelor de compensare ; - vei efectua platile si incasarile legate de parteneri; - verifica si inregistra deconturile si ordinele de deplasare, in lei si/sau valuta ; - vei inregistra facturile de servicii interne : utilitati, chirii, transport ; - inregistra facturile de avans servicii si stingerea acestor avansuri, la achizitia sau receptia materialelor ori serviciilor aferente ; - verifica corectitudinea inregistrarilor in jurnalul de cumparari pentru facturile de achizitii interne; - intocmi situatiile necesare legate de tranzactii, solicitate de contabil sef/directorul financiar, director general, auditori, autoritati fiscale; - vei participa la inventarierea patrimoniului, prin oferirea tuturor detaliilor necesare personalului desemnat in comisia de inventariere.

Cerinte

- experienta pe un post similar minim 1 an; - studii superioare cu profil economic; - cunostinte ms office si programe de contabilitate – erp, charisma ; - calitatea de expert contabil, cursuri de ifrs/acca constituie avantaj ; - abilitati de comunicare, planificare si de gestionare a timpului ; - capacitate de lucru in echipa si atitudine responsabila ; - diplomatie si etica profesionala. Beneficii: - salarizare competitiva ; - acces la un mediu de lucru placut si profesionist ; - cursuri de pregatire profesionala ; - posibilitatea dezvoltarii carierei profesionale intr-o companie lider de piata in domeniul nacelelor si platformelor.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja