Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

1. Evidenta furnizorilor si clientilor: 2. Inregistrarea registrului de casa in lei/valuta in programul de contabilitate; 3. Inregistrarea extraselor de banca in lei si devize 4. Evidenta, analiza si inregistrarea cheltuielilor in avans; 5. Evidenta si inregistrarea amortizarii mijloacelor fixe si reevaluare aconturilor in valuta in excel si programul de contabilitate; 6. Evidenta si inregistrarea uzurii obiectelor de inventar 7. Calculul si inchiderea TVA-ului. Intocmirea decontului TVA pana la data de 25 ale fiecarei luni ; 8. Calculul impozitului pe profit si intocmirea declaratiei privind impozitul pe profit (pana pe data de 25 ale fiecarei luni urmatoare inchiderii trimestrului); 9. Inchidereaveniturilor si cheltuielilor; 10. Intocmirea bilantului contabil ; 11. Evidenta, analiza si inregistrarea deconturilor lunare ale salariatilor pe categorii de cheltuieli; 12. Evidenta, verificarea si depunerea la banca a cecurilor/biletelor la ordin de la clienti; 13. Intocmireadeclaratiei 390, 394; 14. Intocmirea si transmiterea declaratiei lunare catre Administratia Fondului de Mediu ; transmiterea lunara a datelor catre SC ECO-X SRL ; 15. Intocmirea lunara a urmatoarelor rapoarte : – Situatia de transport intern, – Situatia deconturilor – Situatia privind cheltuielile de publicitate, – Situatia privind comparatia cifrei de afacericu nr. de placi; 16. Intocmirea saptamanala a urmatoarelor rapoarte: – Situatia privind trezoreria (Luni), – Situatia clientilor intarziati (Luni), – Transmiterea extraselor de cont cu facturile scadente (Luni), – Situatia clientilor pe fiecare agent de vanzari (Vineri) 17. Completarea Registrului Jurnal, Registrului Inventar, Registrului de Evidenta Fiscala ; 18. Orice alte sarcini stabilite pe cale ierarhica.

Cerinte

Persoana responsabila, meticuloasa, implicata. Atitudine proactiva. Persoana vesela, joviala. Studii economice. Posibilitate si dorinta de a lucra in zona de Nord a capitalei.

1 pozitii disponibile