Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

• Colectarea si redactarea descrierilor si a specificatiilor pentru produsele prezentate pe site-ul Praktiker; • Administrarea bazei de date a platformei online: verificarea informatiilor si a imaginilor pentru produsele prezentate, adaugarea de continut relevant si adecvat pentru produsele prezente pe site-ul Praktiker; • Editarea imaginilor pentru produsele prezente pe site-urile companiei. • Colaborarea cu celelalte departamente si magazine Praktiker, precum si cu furnizorii;

Cerinte

Atentie sporita la detalii si vocabular dezvoltat; Exprimare corecta si fluenta scrisa in limba romana; Buna cunoastere a gramaticii limbii romane; Abilitati de creare a unui continut de calitate; Abilitati de organizare si multitasking; Rapiditate si eficienta la cautarea pe Internet; Limba engleza - nivel mediu; Abilitatea de a lucra in echipa; Persoana creativa si cu initiativa; Cunostintele de SEO, experienta in documentarea produselor reprezinta un avantaj; Cunoştinţe bune de operare MS Office, E-mail, Internet

1 pozitii disponibile 9 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai