Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Educatori, invatatori, lucratori sociali, pedagogi pentru GERMANIA Firma Brains Consulting, firma acreditata de recrutare forta de munca pentru strainatate Recrutam pentru Clientii noastri – crese, gradinite si scoli (ciclul primar) din zona Frankfurt am Main: - Invatatori - Educatori - Lucratori sociali - Ingrijitori copii, pedagogi, Socio- Pedagogi , etc

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL: -cunostiinte foarte bune de limba germana – minim nivel B2 - diploma care sa ateste pregatirea profesionala - experienta in domeniu nu este necesara dar constituie un avantaj - avantaj studii de pedagogie Procedura de recrutare si selectie: Pasul 1: initial veti trimite CV-ul in format Europass in lb romana si germana, cat mai detaliat, mai ales in privinta experientei dvs la locul de munca. Deasemenea, copie dupa diploma de studii in lb. Romana/germana. Pasul 2: candidatii initial selectati vor fi intervievati telefonic/Skype in limba germana atat de firma noastra cat si de partenerii germani Pasul 3: interviu final cu angajatorul, in Germania, cheltuielile de deplasare fiind suportate de catre angajator; stabilirea detaliilor contractlui de munca si procesarea documentelor pentru a putea lucra legal in Germania (2 – 4 saptamani).

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

50 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai