Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC recruteaza un Electrician - Automatist pentru o companie specializata in proiectarea si realizarea instalatiilor de racire industriale si comerciale. Responsabilitati: - Instalare si testare instalatii de joasa tensiune, curenti slabi si sisteme de automatizare; - Executarea lucrarilor de mentenanta preventiva si corectiva pe linie electrica; - Interventii pentru remedierea defectelor electrice aparute la echipamentele aflate in service;
 Beneficii: - Salariu fix foarte atragator; - Bonusuri pt lucrari, autoturism, telefon, laptop; - Posibilitatea de a se forma intr-o companie lider in domeniul instalatiilor de racire industriale si comerciale; - Acces la ultimele tehnologii din domeniu, cursuri de formare la fabricile producatoare in strainatate.

Cerinte

- Studii medii (scoala profesionala sau liceu de profil: electronica, electrotehnica sau energetic); - Experienta minim 2 ani pe un post similar; - Experienta in executia / mentenanta instalatiilor electrice joasa tensiune obligatoriu; - Atestat ANRE poate reprezenta un avantaj; - Experienta in realizarea si mentenanta instalatiilor de automatizari; - Experienta in programarea automatelor (PLC-urilor) Siemens, si configurarea convertizoarelor de frecventa Danfoss; - Certificat de calificare profesională, cunoștințe instalații termice si sanitare constituie un avantaj; - Cunoștințe suita Office ( Word, Excel); - Capacitate organizatorica si abilitați de lucru in echipa; - Cunostinte limba engleza; - Disponibilitatea la deplasari in tara (60 - 70 %); - Permis auto OBLIGATORIU.

1 pozitii disponibile 13 persoane au aplicat deja