Detalii loc de munca - Brașov

Descrierea jobului - Brașov

Citește și interpretează scheme electrice în vederea montajului de echipamente şi utilaje automatizate. Realizează montajul instalației electrice conform schemei. Asigură execuţia lucrărilor în intervalul de timp stabilit, respectând normele de calitate impuse. Colaborează cu departamentul de Proiectare pentru a identifica cele mai bune soluţii de montaj Verifică instalaţiile electrice realizate, în vederea testării şi stabilirii funcţionării acestora în parametrii normali. Respectă regulile de protecţia muncii cu privire la operarea şi intervenţia asupra echipamentelor electrice Beneficii: Oportunitatea de a lucra într-o companie germană cu tradiție Program de lucru flexibil intr-un singur schimb Salariu negociabil in functie de exeprienta Tichete de masă pentru fiecare zi lucrată 9 prime anuale (prime de sărbători, bonus trimestrial de neabsenteism) Subvenție la cantină Acces gratuit la servicii medicale de calitate Transport asigurat și gratuit

Cerinte

Studii medii tehnice în domeniul electric /electromecanic Experienţă minim 3 ani în domeniul producţiei şi/sau întreținerii echipamentelor şi utilajelor automatizate Capacitatea de a citi, interpreta şi realiza scheme electrice complexe Cunoștințe bune de senzoristică și electropneumatică Prezintă avantaj cunoştinţe de: Siemens SIMATIC STEP7, proiectare planuri electrice, echipamente Festo Constituie avantaj cunoştinţe de limbă engleză şi/sau germană Mod de lucru independent şi responsabil Disponibilitate la deplasări în țară și străinătate.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai